США
Необхідні документи для оформлення візи:
- Документи, що пояснюють мету візиту. Щоб відвідати Сполучені Штати Америки, заявнику потрібно документально підтвердити необхідність і мету своєї поїздки. «Просто побачити» Америку не вдасться. Залежно від обраного типу американської візи це може бути запрошення від родичів, друзів або бізнес-партнерів, опис маршруту поїздки, лист про зарахування до навчального закладу. Документи, що пояснюють мету візиту до США, є для Посольства США одними з головних під час звернення за неімміграційною візою.
- Дійсний закордонний паспорт. Паспорт може бути як нового зразка (біометричний паспорт), так і старого. У закордонному паспорті заявника обов’язковою є наявність однієї порожньої сторінки для вклеювання візи та достатнього вільного місця для проставлення виїзних і в’їзних штампів. Термін дії проїзного документа повинен покривати ймовірну поїздку до США. До того ж термін дії самої американської візи не прив’язаний до терміну дії паспорта: віза до США видається завжди на 3 роки незалежно від терміну дії паспорта.
- Старі закордонні паспорти. За наявності в заявника старих закордонних паспортів з візами їх потрібно взяти з собою на співбесіду як доказ попередніх закордонних поїздок. Для візового офіцера особливо важливі в паспорті заявника візи до країн Західної Європи. Мінімальним для звернення до Посольства США вважається наявність в паспорті 2–3 віз до країн Шенгену за останні кілька років. Відсутність попередніх закордонних поїздок ускладнює процес отримання візи до США.
- Довідка з місця роботи заявника. Видається на фірмовому бланку організації-роботодавця. Обов’язкова інформація до зазначення: прізвище та ім’я заявника, стаж роботи в організації, посада, щомісячний заробіток. Однак у довідці можна не зазначати дати поїздки та заплановану відпустку. Довідка з місця роботи для візи до США завіряється печаткою організації та підписом, наприклад, керівника або бухгалтера. Якщо поїздку до США сплачує не заявник, до пакета документів на візу до США додається довідка з роботи спонсора.
- Довідка з місця навчання заявника. Видається в навчальному закладі, де вчиться претендент. Довідка складається за стандартною формою навчального закладу: зазначаються назва школи (інституту), клас (курс), в якому навчається заявник, його спеціальність. На співбесіду в Посольство США разом з довідкою потрібно принести оригінал учнівського або студентського квитка та залікової книжки. Щоправда, тільки з огляду на гарні оцінки. Для студентів останніх курсів до документів на візу до США бажано додати рекомендацію в аспірантуру/магістратуру.
- Копія свідоцтва про шлюб. Якщо заявник на візу до США перебуває у шлюбі, у нього є неповнолітні діти, до пакета документів на візу бажано додати підтвердні документи. Такі документи у заяві на візу показують Посольству США наявність у претендента певних зобов’язань, що зв’язують його з Україною, його стійке соціальне становище, наявність життєвого плану. Якщо в заявника є всиновлені діти, можна взяти з собою на співбесіду свідоцтво про всиновлення.
- Витяг з банківського рахунку. Для Посольства США важливо, щоб заявник міг документально продемонструвати достатні фінансові можливості для здійснення поїздки до США. За наявності у претендента візи відкритого банківського рахунку можна взяти щодо нього витяг та показати рух коштів за останні 3 або 6 місяців, щоб Посольство США побачило рівномірний приплив грошей. За відсутності рахунку в банку цей документ можна не надавати, бо він є здебільшого факультативним, а не обов’язковим.
- Документи на власність. Якщо заявник є власником будь-якої власності, до пакета документів на неімміграційну візу до США, як правило, додають підтвердні довідки. Зазвичай на співбесіду з собою беруть свідоцтво про реєстрацію права власності, а в разі транспортних засобів — паспорт транспортного засобу. Якщо на заявника не зареєстровано жодного майна, то хвилюватись не слід: документи на власність не є обов’язковими для надання.
- Резюме і перелік публікацій. Ці документи потрібні в тому разі, якщо заявнику під час співбесіди призначається додаткова адміністративна перевірка. Подібні ситуації зустрічаються, коли діяльність людини в Україні зачіпає особливо важливі сфери для США: біомедицина, ядерна та квантова фізика, хімія, матеріалознавство та інші «чутливі» для американців наукові галузі.
Вартість послуг компанії — 120 USD
Консульський збір — 160 USD
Термін оформлення візи — від 7 робочих днів