fbpx
Підписатися на розсилку

Пам’ятка щодо безвізового режиму для громадян України

Рада міністрів Європейського Союзу затвердила рішення про надання безвізового режиму для України.

Безвізовий режим передбачений для короткострокових поїздок 90 днів, наприклад, з метою туристичної або бізнес поїздки.

Безвізовий режим не буде давати права на проживання, працевлаштування, навчання в країнах ЄС.

Вступає в дію після 11 червня 2017 року.

1. Біометричний паспорт.

В’їжджати в ЄС без віз зможуть лише власники біометричних загранпаспартов.

Біометричні паспорти можна оформити в центрах обслуговування громадян по всій Україні «Паспортний сервіс», або в ОВІРі за місцем прописки.

Якщо у Вас немає біометричного, а є звичайний закордонний паспорт з діючою мультивізою, можна продовжувати нею користуватися.

Звертаємо Вашу увагу, що рішення впускати чи не впускати Вас в країну Шенгенської угоди (навіть якщо у Вас є біометричний паспорт з візою) приймає представник прикордонної служби, тому настійно рекомендуємо Вам приготувати пакет документів, який підтверджує що Ви подорожуєте з метою короткострокової поїздки.

2. Пакет документів.

Крім біометричного паспорта ми рекомендуємо мати з собою такі документи:

  • Квиток туди і назад.
  • Підтвердження броні готелю.
  • Поліс медичного страхування і страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі на автомобілі).
  • Гроші з розрахунку 70-90 EUR в день на людину.
  • Кредитну карту.

У разі поїздки з метою бізнес зустрічі, конференції бажано мати при собі підтвердження від організаторів заходу на Ваше прізвище.

3. Країни, в які можна буде поїхати без візи.

З моменту вступу в силу безвізового режиму українці зможуть поїхати без візи в 30 країн Європи. це:

  • 22 країн Євросоюзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція та Естонія;
  • чотири країни в складі ЄС, які не входять до Шенгенської зони: Болгарія, Хорватія, Кіпр і Румунія;
  • 4 країни, які не входять до ЄС, але беруть участь у Шенгенській угоді: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія.

Для відвідин Великобританії, яка запустила процес виходу з Євросоюзу, але ще є його частиною, і Ірландії потрібно оформляти візи, так як вони ведуть власну міграційну політику.

Зверніть увагу! Безвізовий режим не буде поширюватися на заморські території Нідерландів і Франції.

У число таких територій Нідерландів входять: Аруба, Кюрасао і Сінт-Мартен.

У число таких територій Франції входять 12 адміністративних одиниць: Гваделупа, Мартініка, Реюньон, Гвіана, Сен-Бартелемі, Сен-Мартен, Сен-П’єр, Мікелон, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Волліс і Футуна, Майотта.

4. Період перебування.

Безвізовий режим дозволяє короткострокове перебування в державах-членах ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.

У разі, якщо Вам необхідно перебувати в ЄС довше, необхідно оформити візу в Посольстві.

5. Правила в’їзду для дітей.

Що стосується дітей, безвізовий режим буде поширюватися і на них. Діти, так само як і дорослі, повинні подорожувати з особистим біометричним паспортом, незалежно від віку. В батьківські паспорта дітей вписувати не будуть.

У разі, якщо дитина (до виконання 16 років) виїжджає за кордон у супроводі одного з батьків або уповноважених представників, необхідно надати нотаріально завірену згоду на виїзд дитини за кордон того з батьків або батьків, які не перебувають на пункті пропуску. В даному дозволі повинні бути вказані паспортні дані особи, яка супроводжує дитину протягом всієї поїздки, а також повинна бути вказана країна призначення і термін перебування в цій країні.

Настійно рекомендуємо завжди мати з собою оригінал свідоцтва про народження дитини, яке можуть зажадати при перетині кордону, особливо це стосується випадків, коли батько / батьки з дитиною на різних прізвищах.

Разом з тим, фізична особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.