fbpx
Підписатися на розсилку

Патагонія: Періто Морено, Торрес-дель-Пайне і круїз Вогняною Землею

Країна: Аргентина, Чілі
Тривалість туру: 16 днів / 15 ночей
Актуальність туру: з 1 жовтня 2019 до 1 квітня 2020

Опис:

Назва родом із дитинства — Патагонія — великий регіон у найпівденнішій частині Південної Америки. Це один із найкрасивіших, подекуди суворий, подекуди колоритний край, в якому льодовики змінюються степами, гострі гірські вершини — блакитними озерами, а скелі обжиті пінгвінами. Регіон цей ділять між собою дві країни — Чилі та Аргентина. Точних координат Патагонії немає, а іноді до неї зараховують і архіпелаг Вогняна Земля.

Чим так приваблює цей географічний куточок планети мандрівників з усього світу? Звичайно, своєю природною красою, яка щороку стає все ціннішою. Річки і гори, льодовики і бухти, озера і дороги, що ведуть до них, — усе це інше, південноамериканське, і обіцяє справжню пригоду.

Ви побачите не лише природу «південного півдня», що приголомшує уяву, але й познайомитесь з історією освоєння цих місць людиною. Знайомі імена: Магеллан, Чарльз Дарвін, капітан Фіцрой та інші супроводжуватимуть вас упродовж усієї подорожі, в яку ми готуємось вирушити.

Ви побачите:

 • місто Ушуайя
 • мис Горн
 • архіпелаг Вогняна Земля
 • Торрес-дель-Пайне
 • Національний парк Лос Гласьярес
 • Періто Морено
 • Серра-Торре

Програма за днями:

День 1:

Наша велика південноамериканська подорож починається в Ушуайя — невеликому містечку на архіпелазі Вогняна Земля. Ушуайя вважається найпівденнішим містом Землі (хоча і не найбільшим південним населеним пунктом).

Ми проходимо реєстрацію і піднімаємось на борт круїзного лайнера, займаємо свої каюти. Після вітального тосту та знайомства з капітаном і екіпажем корабель вирушає в один із найвіддаленіших куточків планети. Уночі ми перетинаємо протоку Бігль і переходимо з територіальних вод Аргентини у води Чилі.

День 2:

На світанку наш корабель заходить через затоку Нассау у водний простір між островами архіпелагу Вогняна Земля, де розташований Національний парк Кейп-Горн і, власне, знаменитий мис Горн.

Новозеландський яхтсмен сер Пітер Блейк сказав: «Якщо ви розумієте історію, якщо ви любите кораблі, то слова “обігнути мис Горн” значать для вас багато». Знаменитий мис Горн, відкритий у 1616 році голландськими мореплавцями Якобом Лемером і Віллемом Схаутеном, — крайня точка архіпелагу Вогняна Земля.

Упродовж багатьох років ці води були єдиним навігаційним маршрутом між Тихим океаном та Атлантикою, і його часто називали «Краєм Землі». Парк був оголошений ЮНЕСКО Всесвітнім біосферним заповідником у 2005 році. Військово-морський флот Чилі підтримує постійний маяк на острові, на якому працюють наглядач і його сім’я. Тут також є малесенька каплиця Стелла-Маріс і сучасний пам’ятник Кейп-Ґорн.

Після візиту на знаменитий мис ми знову піднімаємось на борт і тримаємо курс на затоку Вулайя. Це одне з небагатьох місць на архіпелазі, де людська історія так само цікава, як і природне середовище. Ця бухта була досліджена й описана Чарльзом Дарвіном і зафіксована капітаном Фіцроєм у 1830-х роках.

Після відвідування музею на старій радіостанції ви оберете один із трьох маршрутів пішки різного ступеня складності. Усі вони обіцяють вам прогулянку незвичайним лісом із ленгу, коі, канелоса і папороті, а також панорамні оглядові майданчики із краєвидом на затоку.

День 3:

Уночі ми огинаємо західний край Вогненної Землі через дуже вузький канал Габріеля, канал Магдалени і канал Кокберн. Обминувши віддалений півострів Брекнок, корабель прямує на схід і знову входить у канал Бігль. До ранку ми входимо в Піа-Фіорд для берегової екскурсії на льодовик Піа. Після висадки на нас чекає невелика прогулянка, щоб подивитись на дивовижний льодовик, який простягається від вершин гір до моря.

Ніхто не знає напевно, як величезна маса снігу і льоду отримала своє жіноче прізвисько. Але одна теорія стверджує, що вона була названа на честь принцеси Марії Піа Савойської (1847–1911), доньки італійського короля.

Рухаючись далі на захід уздовж каналу Бігль, ми входимо в інший довгий фіорд і кидаємо якір поблизу льодовика Гарібальді для чергової берегової екскурсії.
Гарібальді — один із трьох льодовиків у Патагонії, який постійно збільшує свою масу. Ми прогуляємось незайманим Магеллановим лісом до льодовикового водоспаду — стіни з води, папоротей і мохів, а також до захопливих краєвидів на льодовик і фіорд.

Ця прогулянка крутими стежками підходить не для всіх. Але і ті, хто залишиться на борту, не будуть розчаровані — капітан скерує корабель у бік льодовика Гарібальді, краєвид на який чудовий із верхніх палуб.

День 4:

Рано вранці ми пройдемо через Кокбернський канал в Агостіні-Саунд. Звідти можна побачити льодовики, які спускаються з середини хребта Дарвіна — деякі з них сягають води. Ми висадимось на берег і вирушимо на прогулянку лагуною, що утворилась унаслідок танення льодовика Агіла. Безпосередньо перед цим льодовиком є місце із приголомшливими краєвидами, до якого ми і прямуємо.
Після опівдня ми підійдемо до льодовика Кондор через Зодіак — і, якщо дозволить погода, побачимо Андських кондорів — найбільших птахів Західної півкулі.

День 5:

Після нічного круїзу каналом Магдалени та назад у Магелланову протоку ми кидаємо якір поблизу острова Магдалена, який розташований приблизно на півдорозі між Вогняною Землею і материковою частиною Чилі. Цей острів, увінчаний своєрідним маяком, колись був важливим джерелом постачання для мореплавців і дослідників. Він відомий також тим, що заселений величезною колонією магелланових пінгвінів.

Удосвіта, якщо дозволить погода, ми зійдемо на берег і пройдемо стежкою, яка веде повз сотні діловитих місцевих пінгвінів до невеликого музею всередині старовинного маяка 1902 року.

Після короткого плавання на південь ми сягаємо Пунта-Аренаса — це місце, де закінчується морська частина нашої подорожі й починається сухопутна.

З порту ми відправимось до готелю, який розташований просто поміж краси Національного парку Торрес-дель-Пайне.

День 6:

Сьогодні мандрівникам пропонується відпочити після подорожі морем і помилуватись околицями, а ввечері відвідати брифінг та інструктаж.

День 7:

Сьогоднішній день присвячений парку Торрес-дель-Пайне, назва якого з мови аборигенів перекладається як «блакитні вежі». З ранку ми виїдемо на джипі з готелю і вирушимо на екскурсію парком із заходу на схід. Ми відвідаємо Лагуна Асуль — місце з найгарнішим краєвидом — де незвичайної форми скелясті вершини масиву Торрес відбиваються у спокійній синій воді озер. Окрім гір, ви побачите місцеву флору і фауну та зробите ефектні фотокадри. А, можливо, забажаєте залишити цей момент лише в живій пам’яті.

Після повернення в готель на вас чекають вечеря і вечір відпочинку.

День 8:

Розпочнеться день із 3-годинної поїздки на моторному катамарані озером Грей до величного льодовика Грей. Ми опинимось максимально близько до льодовика, щоб відчути на собі його крижаний подих, а в разі яскравого сонця — зробити виняткові селфі на тлі химерної стіни блакитного льоду.

Після обіду ми пропонуємо вам зайнятись хайкінгом на двох мальовничих маршрутах: Мірадо Феррер (із гідом) — для тих, хто надає перевагу активному способу життя, і Мірадор Кондор (самостійно) — легший, але не менш красивий.

Який би варіант ви не обрали, у готель ми встигнемо повернутись до ранньої вечері.

День 9:

І знову день хайкінга, займатись яким у Торрес-дель-Пайне — справжнісінька насолода. Найбільш активним і стійким тілом ми запропонуємо красивий і сповнений викликів маршрут, метою якого є Base of the Towers — краєвид, що став символом парку.

Менш активні мандрівники вирушать коротким, але не менш гарним маршрутом, в якому є інший відомий краєвид, а також кілька водоспадів та інші пам’ятки парку.

День 10:

Одразу після сніданку ми вирушаємо на схід, через кордон — в аргентинський Національний парк Лос-Гласьярес. Дорога триватиме близько 4,5 годин, і весь цей час ми зупинятимемось, щоб помилуватись горами й озерами та, звичайно, зберегти їх у пам’яті ваших фотокамер.

Після поселення в готель у місті Ель-Калафате ми відправимось до Glaciarium Museum — єдиний у своєму роді музей, присвячений місцевим льодовикам. Його архітектура нагадує вже побачені вами крижані стіни, а всередині ефектної будівлі зберігаються захищені від танення крижані щити. Крім того, у місцевому барі можна випити коктейль на основі чистої талої води.

День 11:

Сьогодні день, на який ви чекали — ми вирушимо до відомого льодовика Періто Морено. Це льодове плато — третій за величиною запас прісної води у світі. Щодня Періто Морено просувається на кілька метрів уперед, але під час цього втрачає масу, тому фактично залишається на місці. Однак моменти відколювання шматків льоду і занурення їх у воду захоплюють.

Ми запропонуємо вам прогулятись вершиною льодовика або поїхати уздовж нього на катамарані зі зручними внутрішніми та зовнішніми оглядовими майданчиками. Обід нас чекає теж незвичайний — прямісінько на льодовику.

Після обіду ми прогуляємось дивовижним оглядовим майданчиком — справжнім дивом інженерії, що дозволяє оцінити гігантську крижану структуру.

День 12:

Подобається верхова їзда? Сьогодні у нас одна з найцікавіших розваг усієї подорожі — поїздка верхи Патагонським степом. Ми милуватимемось пагорбами і лагунами, а також поспостерігаємо за справжньою скотарською діяльністю ранчо Estancia Anita. Жодного реву двигуна за ці три години, тільки невибаглива і велична природа навкруги.

А ось у місті ви відчуєте всі принади цивілізації, адже вам запропонують або провести кілька годин у спа-центрі готелю, або податись на прогулянку по Ель-Калафате, щоб купити місткості з гарбуза для чаю мате, місцеві смаколики, вовняні вироби та інші подарунки собі та близьким.

День 13:

Після сніданку ми прощаємось з Ель-Калафате і прямуємо в Ель-Чальтен. Під час 2-годинної поїздки ми кілька разів зупинимось, щоб помилуватись краєвидами з наближенням до знаменитої гори Фіцрой.

Після приїзду в місто ми відразу підемо на пристань, щоб зайняти свої місця в катерах — нас очікує візит до найбільшого льодовика Аргентини і другого за величиною в Південній Америці — Viedma Glacier. Нічого собі назва, чи не так? Льодовик відповідає їй — величезний, крижаний, але неймовірно красивий завдяки сіро-синім переливам.

Ви зможете побачити льодовик із близької відстані, а також забрати із собою ні з чим незрівнянне враження від феномена, відомого як «відкол льоду». Значні шматки льоду відколюються від краю льодовика і гучно занурюються у воду — наслідок переміщення його мас. Виглядає надзвичайно.

Повернувшись до міста, ми гуляємо, відвідуємо магазини, заселяємось у готель.

День 14:

Отже, ми перебуваємо в околицях гори Фіцрой, і цим варто скористатись. Сьогодні ми вирушимо у трекінг-похід до озера Лагуна де лос Трес біля підніжжя гори Фіцрой, або, як її також називають, Чальтен. Тут ви побачите один із найгарніших краєвидів Аргентини, і вам точно варто зробити світлину цього краєвиду власного авторства.

Є і легкий варіант походу — трек закінчується на півдорозі до Лагу де лос Трес, біля Лагуна Капрі. Ця коротша версія походу дозволяє нам пройти через ліси й ріки й подивитись на гору Фіцрой з іншого ракурсу.

До вечора ми повертаємося в готель, де вечеряємо і відпочиваємо.

День 15:

Сьогодні у вас є ще один наповнений розвагами день в Ель-Чальтен. Якщо ви обираєте активний день, на вас чекає похід до підніжжя гори Серра-Торре. Це один із найкрасивіших маршрутів усієї подорожі.

Менш активний варіант походу має скорочений маршрут, але не менш ефектний.

День 16:

Після сніданку ви повертаєтесь в Ель-Калафате, а звідти — літаком у Буенос-Айрес.

Додаткова інформація:

Програма — без обмежень за віком.

Примітка для дітей. Мандрівники віком до 12 років на момент подорожі вважаються дітьми й отримують 15% знижку від наших опублікованих тарифів. Максимально можливі 2 знижки на сім’ю.
У деяких готелях за програмою 5-зіркових готелів є обмеження для дітей, тому, будь ласка, запитуйте про них.

Примітка про водійські посвідчення. Принаймні одна людина в кожному джипі має бути старша за 25 років і мати чинне водійське посвідчення (тільки для турів Self Drive).

У вартість входить:

 • Проживання в готелях і на борту круїзного лайнера.
 • Харчування в сухопутній і морській частинах круїзу.
 • Усі напої, разом з алкоголем.
 • Трансфери та переїзди, зазначені у програмі.
 • Усі екскурсії та розваги, зазначені у програмі.
 • Вхідні квитки в Торрес дель Пайн у Чилі та Лос Гласіарес в Аргентині.
 • Внутрішні авіаперельоти в Чилі та Аргентині.
 • Використання транспортного засобу Jeep Wrangler Unlimited із необмеженим пробігом і всім паливом як у Чилі, так і в Аргентині (тільки у програмі з водієм-гідом).
 • Необмежене використання супутникового телефону з персоналом експедиції + 10 безкоштовних хвилин для особистого користування.
 • Комплексне страхування транспортних засобів, зокрема страхування цивільної відповідальності.
 • Традиційний віскі на льодовику зі саморобної крижаної склянки.

Додатково оплачується:

 • Переліт у Південну Америку і назад.
 • Додаткові екскурсії.
 • Російськомовний гід.
 • Паливо в сухопутній частині програми (для формату без водія-гіда).
 • Медична страховка.
 • Портові збори, прикордонні збори, збори національних парків — 40 USD з людини за круїз.
Сергій
Васютін
Старший фахівець з туристичного обслуговування
Контактний телефон:
044  334-43-34 Запитайте нас
Silver
Gold
Для 2-х осіб, з проживанням в готелях 5 * і каютах класу А, з водієм-гідом. Тривалість - 15 днів / 14 ночей.
Для 2-х осіб, з проживанням в готелях 5 * і каютах класу А, з водієм-гідом. Тривалість - 11 днів / 10 ночей.
Для 2-х осіб, з проживанням в готелях 4 * і каютах класу В, без водія-гіда. Тривалість - 15 днів / 14 ночей.
Для 2-х осіб, з проживанням в готелях 5 * і каютах класу А, з водієм-гідом. Тривалість - 15 днів / 14 ночей.