fbpx
+38 (097) 979-29-85 +38 (067) 466-20-55
Телефон: +38 (097) 979-29-85 +38 (067) 466-20-55
Робочі години: Пн-Пт: 09:30 - 18:30
03150, м Київ,
вул. Велика Васильківська, 72,
бізнес-центр «Олімпійський»,
вхід №1, 4-й поверх

Спитайте нас

Ваше ім’я *

E-mail *

Телефон *

Повідомлення

Порторож: полювання на білий трюфель

Трюфель — король серед грибів і мрія гурмана. Ці гриби ростуть в Італії та Франції, але не менш вишукані білі трюфелі можна відшукати у Словенії. Невелике словенське містечко Порторож на узбережжі Піранської затоки пропонує всім туристам поринути у справжнє полювання на трюфель.

Порторож — курорт на березі Піранської затоки

Білий або чорний — який трюфель дорожчий і чому

Трюфелі бувають білі та чорні. Другі збирають цілий рік, вони коштують значно дешевше за білі та мають менш виражений смак. Безумовно, чорні трюфелі теж мають попит — вони входять до складу багатьох італійських сирів, з них роблять пасту й есенцію, їх готують. А ось білі трюфелі — зовсім інша річ.

Італійські шеф-кухарі вважають, що готувати білий трюфель — блюзнірство. Їх варто використовувати сирими, причому додавати у страву потрібно безпосередньо перед тим, як її подати, — це робить аромат запаморочливим.

Білий трюфель цінніший за чорний, сезон «полювання» — з серпня до листопада

З собаками або зі свинями: як полюють на трюфель

Використання для пошуків грибів кнурів — старовинна європейська традиція. Однак полювати потрібно було дуже уважно, щоб свиня, учувши гриб, не встигла його з’їсти. Багато грибів просто ламались кнурами — чимала маса і некерований характер ставали причиною невдалого полювання.

Полювання на трюфель з кнурами сьогодні — екзотика

Собак почали використовувати для пошуку трюфелів порівняно нещодавно. Цікаво, що вчать цьому від найніжнішого віку — цуценят сетера і пойнтера (переважно самиць) починали випоювати молоком з додаванням трюфеля відразу після того, як забирали від матері. Наступний етап виховання шукача трюфеля — пошук у будинку дерев’яних брусків, які натирали екстрактом трюфеля. І тільки після цього вже собаку, що підріс, випускали на землю: для тренувань у дворі, а пізніше — в лісі.

Підготовка собаки — довгий і досить складний захід. Тренування собаки, який ідеально шукатиме трюфелі, часом триває до п’яти років. Але полювання з собакою — видовищне і цікаве, тому такі заходи у Словенії часто пропонують як екскурсії.

Собаку готують для полювання на трюфель до п’яти років

Шукач трюфелів орієнтується у своїх пошуках на мошок, які відкладають свої личинки у гриби. Полювання відбувається на заході сонця: людина спостерігає, де крутяться мошки, і починає там копати. До речі, трюфелі, як й інші гриби, можуть бути зіпсовані хробаками та комахами.

Екскурсія з полюванням на трюфелі в Порторожі

Туристам у Словенії пропонують вирушити в ліс і випробувати щастя. Захід відбуватиметься з навченим собакою, щоб дотриматись усіх правил. Гриби найчастіше ростуть у дубових гаях або в ліщині, а саме полювання — заняття настільки цікаве, що час летить зовсім непомітно.

Найароматніші — свіжі трюфелі

Під захопливі розповіді про трюфелі, їх різновиди та біологічний цикл росту, застосування в кухні Словенії, Італії та Франції мине «тихе» полювання. А закінчується все дегустацією страв з трюфелем. З серпня до листопада в Порторожі можна відшукати найцінніший білий трюфель, який вважається найароматнішим.

Компанія мандрівників «Загор’є» пропонує найцікавіші програми у Словенії.

Невдовзі з’явиться програма-тур з полювання на трюфелі у нас на сайті.