fbpx
+38 (097) 979-29-85 +38 (067) 466-20-55
Телефон: +38 (097) 979-29-85 +38 (067) 466-20-55
Робочі години: Пн-Пт: 09:30 - 18:30
03150, м Київ,
вул. Велика Васильківська, 72,
бізнес-центр «Олімпійський»,
вхід №1, 4-й поверх

Спитайте нас

Ваше ім’я *

E-mail *

Телефон *

Повідомлення

Окленд і Квінстаун — два головних міста Нової Зеландії

Нова Зеландія відома гарними краєвидами і широким вибором пропозицій для любителів активного відпочинку. Це країна контрастів. Тут багато несхожих одне на одне міст, які обов’язково варто відвідати. Тоді ви зрозумієте, що являє собою Нова Зеландія. Сьогодні ми познайомимо вас із двома головними містами цієї країни — Оклендом і Квінстауном. Розповімо про їхні переваги та порадимо, чим зайнятись.


Символ Нової Зеландії птах Ківі не вміє літати, зате дуже швидко бігає і сильно штовхає

Окленд

Населення: 1 454 300 жителів
Клімат: м’який субтропічний
Стиль життя: тихий
Географічне положення: Північний острів

Окленд — величезне місто і найважливіший район у Новій Зеландії
Третина населення країни проживає в Окленді. До речі, він вважається третім містом у світі за рівнем якості життя. Крім того, він відомий як «місто вітрил», оскільки значна частина місцевих жителів захоплюється морською навігацією. В очі відразу впадає різноманітність культур Окленда. Це сучасний Вавилон, де пліч-о-пліч проживають на абсолютно рівних правах представники різних національностей і релігій.

Центр Окленда компактний і зручний. Усе для людей — навіть вулицю перейти простіше, ніж де-небудь ще. На перехрестях великих проспектів, таких як Квінз, загоряється відразу 2 червоних сигнали світлофора (в обидва боки). І ви можете перетнути дорогу хоч прямо, хоч по діагоналі. Цей принцип працює вже понад 50 років, але все ще дивує туристів.

Основна мета — демонстрація пріоритету пішохода над автомобілістом. Але є і друга, практична. Річ у тім, що Нова Зеландія — колишня колонія Англії, тому рух у країні лівосторонній. Часто туристи переходять дорогу, за звичкою повертаючи голову не в той бік. Влада міста вирішила, що простіше припинити рух з обох боків одночасно, ніж переучувати всіх приїжджих.

Квін-стріт — головна вулиця, що веде в порт. Це новий, повністю реконструйований район із модними ресторанами і дизайнерськими магазинами. А ще звідси відходять пороми до сусідніх островів і відчалюють великі круїзні судна, які щодня заходять у гавань.

Центром міста однозначно слід прогулятись пішки. Заодно відвідати безліч знакових місць, де вам запропонують спробувати місцеві типові продукти, смаколики та пиво. Рекомендуємо скуштувати місцевий мед манука. Кажуть, що він має сильні антибактеріальні властивості. Народ маорі століттями користувався ним із медичною метою.
Головна міська пам’ятка — Скай-тауер, Оклендський маяк, 328-метрова вежа, яка виділяється серед звичайних будинків міста. З 60-го поверху відкривається приголомшливий краєвид на затоку, сусідні острови і сплячі вулкани.

Стрибок із такої висоти не забудеться

Окленд розташований у широкій і оточеній сплячими вулканами бухті. Тисячі яхт припарковані тут. Вважається, що на кожних чотирьох громадян країни доводиться одна яхта. Вічна любов маорі до моря залишилась незмінною і сьогодні.

Рушайте з порту в подорож на човні. Ви відвідаєте вершину гори Іден і подивитесь на місто з висоти. Зовсім поруч — парк Уайтакере Рейнджерс, 1 із 25 заповідників Окленда. Родзинкою слугує чорний пляж під назвою Піха-Біч. Тут можна позасмагати і позайматись серфінгом.

Примітка: у Новій Зеландії немає місцевих ссавців (крім кажана), всі були завезені.

Музей Окленда — це ще одне обов’язкове для відвідування місце. Сам фасад будівлі розповідає туристам про дивовижну історію міста. У музеї представлена колекція різних предметів новозеландської культури, твори, присвячені різним війнам, в яких брала участь країна, презентації культурних традицій маорі, які прибули на ці землі багато століть тому.

Квінстаун

Населення: 45 800 жителів
Клімат: альпійський
Стиль життя: спортивний туристичний
Географічне положення: Південний острів

Канатна дорога тут називається «небесна гондола»

Без перебільшення побутує думка: не був у Квінстауні — Нову Зеландію не бачив. Невелике місто розташувалось на берегах озера Вакатіпу, в оточенні мальовничих гір. Тут багато озер, але Вакатіпу прославилось незвичайною легендою. Переказ маорі говорить, що під ним живе затонулий гігант. Він усе ще живий і час від часу ворушиться. Саме таке пояснення знайшли маорі дивному місцевому явищу — кожні 26 хвилин на озері починаються припливи.

Квінстаун — новозеландська столиця пригод і розваг. Саме сюди за дозою адреналіну приїжджають мандрівники з усього світу. Типовий місцевий турист — бекпекер із Китаю або Японії в туристичному спорядженні.

Увага! Озоновий шар тут пошкоджений, тому головні убори і крем із високим ступенем захисту від сонця обов’язкові.

Саме тут народився банджі-джампінг — щось середнє між розвагою і божевіллям. Охочим полоскотати нерви прив’язують до щиколоток гумовий трос і відпускають стрибати на ньому з моста у прірву. Зародився цей екстремальний вид розваги на річці Каварау. Висота стрибка — 43 м. Зауважимо, що банджі-джампінгом займаються з 1988 року і до сьогодні без нещасних випадків.

Поїздки на реактивних човнах також викликають сильні емоції. Протягом години на маленьких човнах пливуть на повній швидкості озером 10 людей, лавіруючи між скелями і здійснюючи розвороти на 360 градусів.

Інший варіант — прогулянка на човні-акулі. Маленький двомісний човен (із капітаном) на повній швидкості перетинає озеро, періодично занурюючись на кілька метрів у воду, щоб вистрибнути на поверхню.

Але не тільки екстремальними видами спорту відомий Квінстаун. Тут можна спокійно прогулятись, помандрувати на екскурсію, відвідати виноградники і продегустувати найкращі сорти новозеландських вин, спокійно поплавати на катамарані біля озера і перекусити.

На березі річки Арроу розташоване місто Ерроутаун, засноване під час золотої лихоманки у 1860-х роках. У цьому мальовничому місці, що всього за 20 хвилин від Квінстауна, є музей Озерного краю — найкращий міні-музей у Новій Зеландії. У цьому ж місці розміщене поле для гольфу міжнародного рівня.