fbpx
Телефон: +38 (097) 979-29-85 +38 (066) 255-70-62
Робочі години: Пн-Пт: 09:30 - 18:30
03150, м Київ,
вул. Велика Васильківська, 72,
бізнес-центр «Олімпійський»,
вхід №1, 4-й поверх

Спитайте нас

Ваше ім’я *

E-mail *

Телефон *

Повідомлення

Монгольські забобони: туристу на замітку

Монголія – дивовижна і принадна країна з багатою історією і традиціями. Але не менш цікаві для туристів забобони. Так називають забобони, в центрі яких закладено міцну віра в потойбічні і надприродні сили.

Головний убір – не просто частина національного костюма, а показник гідності монгола
 
У випадку з жителями Монголії забобони – те саме релігії. Вони вбираються з молоком матері і супроводжують монголів з раннього дитинства і до смерті. Не вірите? А дарма! Змалку кожен монгол знає, що після того, як ти наступив людині на ногу, потрібно тут же потиснути йому руку. В іншому випадку – ворожнеча назавжди!

Ще один забобон стосується падаючих зірок. У Монголії, на відміну від інших місць, в момент падіння зірки потрібно не згадувати бажання, а гаряче молитися. А все тому, що монголи пов’язують цю подію зі смертю людини: одна зірка – одне життя. Дуже погано в країні відносяться і до свисту в приміщенні, причому зовсім не тому, що нібито грошей не буде, а тому, що такі звуки обов’язково залучать в будинок злих духів …

Ще один забобон пов’язано з кіньми: підходити до тварини і сідати на нього потрібно тільки зліва. Монголи впевнені, що якщо підійти зі зворотного боку – можна стати жертвою неадекватної реакції коня.

Монголи і сьогодні живуть так само, як століття тому

Вгадайте, кого в Монголії прийнято називати людиною з чотирма очима? Є невелика підказка: цього ж людини можуть називати людиною з подвійним тілом. Чи не вгадали? А насправді все просто: це жінка, яка очікує малюка. Логічно, правда? Монголи і тут мають цілий список забобонів.

Наприклад, вагітній жінці заборонено переступати через мотузки – це може стати причиною страшної хвороби. Що цікаво, майбутній мамі також заборонено їсти цибулю, часник, гостру їжу і строкаті яйця (наприклад, перепелині). Ну, а якщо ви опинилися в Монголії в ролі туриста-мандрівника, ні в якому разі не переходьте дорогу вагітної – таким чином перехожий може відібрати у майбутнього малюка його щасливу долю.

Чи не пробуйте залізти в сідло з правого боку
 

Чого краще не робити в Монголії

Ми склали короткий список дій або вчинків, які можуть спричинити за собою неприємні наслідки для мандрівника в цій країні:

  • Не варто давати монголові гроші без належного пієтету до купюр. У Монголії на вас будуть задивлятися, якщо ви розрахуєтеся за послуги або товари зім’ятими купюрами – це ознака неповаги до людини. Ще один момент: гроші віддавайте неодмінно правою рукою, а купюру важливо розташувати на долоні зображенням Чингісхана догори.
  • Не просіть людей в національному одязі зняти головний убір – це не просто неввічливо, а навіть образливо для жителів Монголії. Як відомо, капелюх на голові монгольського чоловіки – це в деякому роді уособлення його гідності. Коли ви потрапили в гості, а капелюх лежить на видному місці, не торкайтеся її – це дозволено тільки господареві будинку і його дружині.
  • У юртах, де живуть монголи, ходити потрібно тільки за годинниковою стрілкою. Також важливо зробити перший крок в житло монголів правою ногою.
  • І останнє. Ніколи не звертайтеся до монголові, який старший за вас, на «ти»! Це образливо!

Монголія – країна, яка приведе в захват будь-якого мандрівника. Уклад життя монголів, їх традиції та звички створюють акцент в будь-якій подорожі по цій країні.