fbpx
Телефон: +38 (097) 979-29-85 +38 (066) 255-70-62
Робочі години: Пн-Пт: 09:30 - 18:30
03150, м Київ,
вул. Велика Васильківська, 72,
бізнес-центр «Олімпійський»,
вхід №1, 4-й поверх

Спитайте нас

Ваше ім’я *

E-mail *

Телефон *

Повідомлення

Каретто Січільяно: традиції Сицилії

Карнавали — одна з традицій Італії, й Сицилія не залишилася осторонь. «Каретто Січільяно» (Carretto Siciliano) називають аналогом всесвітньо відомого венеційського карнавалу. По суті, це щорічна костюмована хода, де в центрі — сицилійський візок.

У ході легко розрізнити й регіони Сицилії — вози та костюми мають певні кольорові гами. Наприклад, представники східних міст острова віддають перевагу зеленій гамі з додаванням бордового кольору, а ось західні міста своїми головними кольорами обирають синій та жовтий.

Розпис возу і сьогодні є поширеним ремеслом на Сицилії

«Сицилійський візок» — саме так у перекладі з італійської звучить назва карнавалу — вже традиційно вважається одним із символів острова, невід’ємним заходом, до якого починають готуватися наступного дня після завершення попереднього. Оскільки Сицилія чудово зберегла свою історію, на карнавалі можна побачити дуже багато цікавого.

Прикраса візка — також традиція, коріння якої в минулому. Незважаючи на те, що на дворі третє тисячоліття, сицилійці так само пристрасно захоплюються прикрасою стилізованих возів, вкладаючи у цей процес не тільки кошти, а й душу.

Особливу увагу темі сицилійського візка приділив знаменитий Доменіко Дольче. Вивчивши тематики й колірні поєднання, модельєр створив лінійку дизайнерських окулярів Sicilian Caretto від Dolce&Gabbana.

Сонцезахисні окуляри в кольорах сицилійського прапору від Dolce&Gabbana

Трохи історії

Вози на Сицилії у незапам’ятні часи були всього лише засобом пересування. Дороги тут були погані, а самі візки нагадували щось середнє між гарбою й таратайкою. Прикрашати вози почали не тільки від бажання виділитися, але ще й з метою захисту деревини за допомогою фарб, лаків та інших матеріалів.

Спочатку на острові існувало три різних типи візків:

  • Для перевезення землі — найнижчий візок з бортами, масивний і досить важкий;
  • Для перевезення пшениці — трохи вищий, із прямокутними бортами;
  • Для перевезення вин — тут вже допускалися витончені форми, а борти найчастіше були трапецієподібними.

Розписувати вози почали давно, а головними сюжетами стали біблійні історії, що зовсім не дивно, адже італійці завжди були побожними. Але на візках можна було зустріти й лицарські історії, і освідчення в коханні дамі серця, і просто зображення апельсинових садів — тобто усе, на що вистачало фантазії й яскравих фарб.
Цікаво: крім захисту деревини розпис вважався захистом господаря возу від пристріту.

Сюжети на сицилійських візках були й історичні, і релігійні

Також власники візків використовували розпис своїх засобів пересування у рекламних цілях: нерідко на сицилійських візках можна було зустріти асортимент товарів, інформацію про регіон та власника. Деякі сицилійці (із заможних італійців) підтверджували свій статус за допомогою прикрашання возу — чим багатше й яскравіше виглядає візок, тим шанованіший його господар.
Звичайно ж, сицилійські вози брали участь у весільних та інших урочистостях — для цього на них зображували особливі сюжети, найчастіше релігійні та романтичні. У такому випадку замість традиційного мула у візок запрягали коня.

На свята у вози запрягали найкращих коней

На Сицилії було три головних каретних школи. Одна з них особливо цікава, оскільки сьогодні представлена ​​музеєм у місті Терразіні, що за півгодини їзди від Палермо. У невеликому провінційному містечку розташувався музей сицилійського візка, де можна дізнатися всі секрети розпису, накопичені за кілька століть. А в місті Ачі-Сант’Антоніо є не менш культове місце — будинок людини, яка прославилася на весь світ своїми розписами на візках. Мова про Доменіко Ді Мауро та його неповторні сюжети з «Травіати», «Кармен» і італійського епосу. Два його вози прикрашають собою Musée de l’homme у Парижі й Білий дім, причому на другій зображені сюжети з життя Джона Кеннеді!
Небачений розмах ходи пояснюється ще й небувалим інтересом до нього з боку самих жителів острова, а туристи під час цієї карнавальної події занурюються у веселощі та відчувають себе частиною величезного театралізованого дійства на вулицях міста. Найбільш яскраво проходять ходи возів у Таорміні наприкінці травня — в одному з наших турів по Італії можна познайомитися з цим містом.