fbpx
Телефон: +38 (097) 979-29-85 +38 (066) 255-70-62
Робочі години: Пн-Пт: 09:30 - 18:30
03150, м Київ,
вул. Велика Васильківська, 72,
бізнес-центр «Олімпійський»,
вхід №1, 4-й поверх

Спитайте нас

Ваше ім’я *

E-mail *

Телефон *

Повідомлення

Гроші в ОАЕ — історія та сьогодення

Об’єднані Арабські Емірати — дивовижна країна, яка виникла на місці пустелі та з кожним роком має все більш привабливий вигляд. Нові чудеса інженерної та архітектурної думки дивним чином уживаються з ісламською державою, традиції і правила якої незмінні багато століть.

Арабський дирхам — надійна валюта

Соверени, талери, рупії

До середини минулого століття на території ОАЕ в обігу було три види грошей — талери Марії Терезії, індійські рупії та соверени Британської імперії. Чому так багато і відразу? Відповідь проста: у ті часи арабам, котрі жили серед пустелі, не потрібні були власні грошова система й валюта — для торгівлі їм досить було і чужих грошей.

Талери Марії Терезії

Проте у 1959 році англійці захотіли навести лад у регіоні і… випустили валюту з цікавою назвою — рупія Перської затоки (англ. Gulf rupee). Її прирівняли до індійської «сестри». Навіть зовні обидві рупії були схожі.

Індійська рупія деякий час використовувалась нарівні з іншими валютами

Але у справу, як повелося, втрутилась війна — у 1962 році Індія воювала з Китаєм, а через три роки — з Пакистаном. Унаслідок цього індійська рупія сильно впала в ціні. Це призвело до падіння Gulf rupee. Країни цього регіону обурювались і запроваджували власні валюти з надією втримати ситуацію. Так, емірати по черзі ввели в обіг три реали — саудівський, катарський і, зрештою, дубайський, а Абу-Дабі запровадив бахрейнський динар.

Загалом це ситуацію не спростило, на ринках панував цілковитий хаос. Так могло тривати довго. Але у 1971 році сталась доленосна подія — розрізнені емірати стали однією країною — Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Паперові дирхами і філси — сучасна валюта Арабських Еміратів

Власна валюта — дирхам

Від самого початку в ОАЕ задумались про введення в обіг власної валюти, однієї на всі емірати. Дирхам ОАЕ вперше був запущений 19 травня 1973 року, а вже у 1978-му його прив’язали до особливої міжнародної грошової одиниці. Цікаво, що назва її не валютна, а, радше, економічна — спеціальні права запозичення (у загальному списку світових валют має позначення SDR).

Арабські монети показують історію та визначні пам’ятки країни

Час спливав, країна росла і будувалась, але ситуація з валютою все ніяк не стабілізувалась. У 1997 році, практично перед міленіумом, дирхам ОАЕ прив’язали до американського долара. Курс був таким — 1 USD = 3,6725 AED. Сьогодні він утримується на тому самому рівні, а сам арабський дирхам вважається однією з найстабільніших валют світу.

Довідка: у сучасному світі дві держави мають валюту з назвою «дирхам» — Об’єднані Арабські Емірати та Марокко. Але ще в кількох цим словом називають монети — лівійські, катарські та йорданські дирхами.