fbpx
Телефон: +38 (097) 979-29-85 +38 (066) 255-70-62
Робочі години: Пн-Пт: 09:30 - 18:30
03150, м Київ,
вул. Велика Васильківська, 72,
бізнес-центр «Олімпійський»,
вхід №1, 4-й поверх

Спитайте нас

Ваше ім’я *

E-mail *

Телефон *

Повідомлення

Бразильський карнавал: історія найвідомішого карнавалу у світі

Бразильський карнавал — це гучне та веселе свято. Воно відбувається щорічно за 40 днів до Великодня і знаменує початок Великого посту. Джерела Carnaval do Brasil можна побачити в давньогрецьких святкуваннях, присвячених богу вина Діонісові.

Карнавал у Ріо — подія, на яку чекають увесь рік

Як усе починалось

Уперше щось схоже на карнавал у Бразилії розпочали поселенці з островів, котрі належали Португалії. Це була гра «ентрудо», яка 1723 року зібрала на вулицях і площах купу людей. Однак ніхто не танцював — усі кидались один в одного багнюкою і поливали водою.

На підготовку до карнавалу витрачають мільйони

А ось 1840 року на вулицях Ріо відбувся вже бал-маскарад. Люди в костюмах танцювали тільки вальс або польку. Танцюристи пересувались містом під музику, усім було весело. Самбу вперше станцювали трохи пізніше — 1850 року, відтоді вона стала невіддільною частиною карнавалів. Сьогодні існує жорстка конкуренція між школами самби — усі вони щороку змагаються за перемогу в конкурсі, вкладаючи в підготовку чимало сил і коштів.

Мер Ріо-де-Жанейро вручає символічний ключ від міста Королю Момо — так починається карнавал

На карнавалі 1917 року вже панував танець, проте школи самби стали звичним явищем лише десять років потому. Перша школа називалась Deixa Falar, її заснував танцюрист Ісмаель Сілва. Трохи пізніше назву змінять на Estacio de Sa, що українською звучить як «Ештасіу ді Са». Це ім’я засновника Ріо-де-Жанейро.

Хода платформ — приголомшливе видовище

Справжнім карнавал став з появою декількох яскравих моментів:

  • blocos («блоки») — групи людей, які вишикувані прямокутниками;
  • cordoes («мотузки») — групи людей, які вишиковуються стрічками;
  • corsos («пірати») — групи людей, одягнені в піратські костюми.

Це цікаво: самбадром, довжина якого склала рекордні на сьогодні 700 метрів, спроєктував 1984 року відомий латиноамериканський архітектор Оскар Німейєр.

Хода карнавалу містами Бразилії з кожним роком ставала все яскравішою, веселішою та багатшою. Цікаво, що у вбраннях, музиці й навіть стріт-фуді вочевидь проглядаються африканські мотиви. Це не дивно, адже свого часу до Бразилії завезли 6 мільйонів рабів з Африки. Кожен атрибут карнавального костюма має глибокий сенс. Наприклад, пір’я символізує перемогу над життєвими негараздами.

Пір’я на костюмах символізує перемогу над обставинами

Карнавал у Бразилії — це загальне свято. Немає жодних вікових, ґендерних та інших обмежень — тут усі рівні.

Цікаві факти про бразильський карнавал

  1. Карнавал у Ріо завжди починається в п’ятницю. Мер міста передає символічний ключ Королю Момо, який очолює карнавал. Уперше так відбулось 1933 року, з того часу передавання ключів — одна з найважливіших традицій карнавалу.
  2. Надвидовищною подією карнавалу вважають виступ найкращих шкіл самби на так званому самбадромі. Кожній школі дають певний час (до години).
  3. У карнавалі беруть участь приблизно 200 шкіл самби з усієї країни. Кожна школа витрачає на підготовку величезний бюджет, який обчислюється мільйонами. Як тільки-но відгомонів черговий карнавал — одразу ж починається підготовка до наступного.
  4. Місто отримує зиск від карнавалу не лише за допомогою натовпів жителів Ріо і туристів, що веселяться. Чимала частина прибутку — це штрафи, які щедро виписують порушникам. Також свій прибуток мають і готелі, адже ціни на період проведення карнавалу підвищують удвічі, а то й утричі.

У 2020 році карнавал у Ріо відбудеться з 21 до 25 лютого.