fbpx
+38 (097) 979-29-85 +38 (067) 466-20-55
Телефон: +38 (097) 979-29-85 +38 (067) 466-20-55
Робочі години: Пн-Пт: 09:30 - 18:30
03150, м Київ,
вул. Велика Васильківська, 72,
бізнес-центр «Олімпійський»,
вхід №1, 4-й поверх

Спитайте нас

Ваше ім’я *

E-mail *

Телефон *

Повідомлення

Берег Скелетів і Ревучі Дюни Террас-Бей

Африка — континент, який розбурхує уяву. Дивовижні племена й сучасні міста, пустеля й океани — пересічний європеєць знає про неї з книг, фільмів і реклами. Але варто один раз потрапити на цей материк — і Африка залишить глибокий слід у душі, вабитиме своїми обширами та безлюдними місцями. Одне з найцікавіших — Берег Скелетів у Намібії.

Піщані дюни впираються в бурхливий океан

Насправді назва відбиває тип місцевості — пустельний берег, що простягся приблизно на 500 кілометрів уздовж бурхливого океану між двома африканськими річками — Угаб і Кунене. Місце саме по собі абсолютно містичне, а на додачу похмуре, та й назву таку має не просто так. Якщо придивитися, то весь берег і справді всіяний останками людей, ось тільки природа наклала на них свій відбиток — палюче сонце і пісок вибілили їх до кольору незайманого снігу.

Національний парк «Берег Скелетів» — популярне місце на карті Намібії

Звідки ж взялися тут усі ці скелети? Усе просто: складне дно і буремні води океану затопили тут безліч кораблів. Щасливці, які вибиралися на сушу, невдовзі розуміли, що їх очікує повільна і страшна смерть. Ні їжі, ні прісної води, ні оазисів, де можна було б сховатися від спеки, тут не було.

Цікаво: на Березі Скелетів часто знаходять і величезні скелети китів, тільки ось чому вони тут лежать, вчені відповісти не можуть.
Місцевий ландшафт зачаровує і лякає одночасно: величезні піщані дюни, висота яких часом сягає 300 метрів, належать пустелі Наміб — одній з найнебезпечніших у світі.

На Березі Скелетів багато затонулих кораблів

Пірати та шукачі алмазів

Берег Скелетів завжди був магнітом для джентльменів удачі: одні хотіли розжитися цінностями із затонулих кораблів, інших вабили алмази. Видобуток цих каменів завжди був основою економіки Намібії. Ще в ті часи, коли на цих землях були колонії, найбільші виробники алмазів мали тут свої видобувні потужності. Захищали вони свої інтереси дуже суворо, тому чимало скелетів на березі належать тим, хто ризикнув своїм життям заради багатства.

Ревучі Дюни — одне з чудес світу в Намібії

Ревучі Дюни

У Національному парку «Берег Скелетів» є і справжнє диво світу — ревучі піски або Дюни Террас-Бей. Вони розташовані на півночі пустелі й відомі тим, що від них лунають вельми неприємні звуки. Люди, які побували там, порівнювали ці звуки з ревінням мотора літака. Цікаво, що ці місця вподобали… сноубордисти! За певної вправності можна спускатися з дюн на борді та стати джерелом моторошного звуку — такий собі реактивний ефект.

Національний парк розділений на дві частини — північну і південну. Північна, до якої належать Ревучі Дюни, вважається небезпечною — сюди можна потрапити тільки з організованими групами та в жодному разі не можна залишатися в пустелі на ніч. А ось південна частина наразі вважається безпечною для туристів, хоча і там досвідчені мандрівники не рекомендують ночувати — аж надто багато дивного відбувалося на цих землях споконвіку.

Лячна місцевість сьогодні приваблює екстремалів

Приїхати в Намібію і не побачити Берег Скелетів непробачно, адже це місце неповторне у своїй жорстокій і часом навіть вбивчій красі. У сучасному світі, звичайно, давно винайдені всілякі засоби зв’язку і забезпечення життєдіяльності людини у складних умовах, так що подорож стане захопливою для всіх, хто ризикне поринути в цю атмосферу. Компанія мандрівників «Загор’є» кличе вас у дорогу!