fbpx
Телефон: +38 (097) 979-29-85 +38 (066) 255-70-62
Робочі години: Пн-Пт: 09:30 - 18:30
03150, м Київ,
вул. Велика Васильківська, 72,
бізнес-центр «Олімпійський»,
вхід №1, 4-й поверх

Спитайте нас

Ваше ім’я *

E-mail *

Телефон *

Повідомлення

10 причин відвідати М’янму (частина 1)

М’янма — дивовижна екзотична країна. Її офіційна назва звучить дуже поважно — Республіка Союз М’янма, а раніше державу називали Бірма. Розташована вона на півострові Індокитай, а кількість туристів, які відвідують її, щороку зростає. Ми розповімо про причини, які спонукають прилетіти до М’янми.

М’янма — приголомшливий колорит сучасної Азії з пам’ятками культури

1. Відвідати місто Паган, засноване у IX столітті.

Місто тисячі храмів — така друга назва міста Паган (Баган). Місто на річці Іраваді приголомшує з першого ж погляду — воно, наче міраж у пустелі. Його заснували у 841 році. Спочатку це була невелика фортеця, але вже до 1112 року Паган став справжнім містом. Як стверджують історики, тоді тут було біля 30 тисяч пагод, проте з часом більша їхня частина була зруйнована природними силами та руками войовничих людей. Сьогодні тут можна милуватись:

  • Пагодою Швезігон. Це пам’ятка світового рівня, де зберігається зуб Будди. Це єдина пагода, котра не змінила своє золоте оздоблення.
  • Храмами Ананда і Табіннью. У першому — чотири статуї Будди, розташовані за напрямками чотирьох частин світу. Другий — найвищий у Пагані — 66 м.
  • Дворівневим храмом Дамаянджі. Його форма швидше нагадує піраміду, ніж пагоду. З храмом пов’язано безліч легенд — вони висвітлюють історичні події в цьому регіоні.

А ще Паган відомий як центр ремесел. Бамбукові вироби, які плетуть тут, як і тисячу років тому, чудові. Досвідчені туристи рекомендують облетіти Паган на повітряній кулі — так можна побачити з висоти всю велич міста тисячі храмів.

Паган був побудований у IX столітті

2. Побачити золоту пагоду, в якій зберігається волосина Будди.

Пагода Чайттійо або «Золотий камінь» — перлина в намисті пам’яток М’янми. Вона розташована на 5-метровому камені, який, як і сама пагода, покритий золотом. Це місце паломництва мільйонів буддистів з усього світу і водночас з цим пагода, яка вабить туристів. Гранітний камінь ніби ось-ось впаде зі скелі, проте стоїть він на своєму місці вже понад 2500 років. Цікаво, що жінкам не можна торкатись до «Золотого каменю», в якому замурована волосина Будди, і навіть підходити до цієї святині їм не рекомендується.

Щоб дістатись до пагоди Чайттійо, потрібно подолати 3 км пішохідною дорогою.

Дивовижна пагода «Золотий камінь»

3. Поглянути на найнезвичайніший монастир на вершині гори Поупа.

Гора Поупа (або Попа) — згаслий вулкан. Останнє виверження було у 422 році до н. е. У перекладі назва гори звучить як «квітка». Заввишки приблизно 800 м розмістився монастир. Дійти вгору непросто: на вас чекають 800 сходинок, але винагородою стануть абсолютно дивовижні краєвиди на каньйон завглибшки майже 1000 м. Кажуть, що головною перешкодою в підйомі є… мавпи! Вони тут повсюди — так і норовлять вщипнути або пограбувати туриста-роззяву.

Монастир живе за своїми правилами заввишки понад 800 м

4. Відвідати храм Перемоги, в якому міститься рекордна кількість статуй.

Шіттаунг — один з найвідоміших храмів на території сучасної М’янми. Ще його називають Храмом 80 тисяч образів Будди та Храмом Перемоги. Роком заснування храму вважають 1536-й. А свій сучасний статус — пам’ятник араканської релігійної архітектури — храм отримав лише у XX столітті. Його прадавня історія сповнена красивих королівських церемоній, військових битв, а разом з ними й руйнувань. Реконструкцію храму виконали у 50-х роках минулого століття — тепер він знову став одним із приводів приїхати в М’янму та захоплюватись величчю споруд і статуй.

5. Спуститись у печери Піндая, щоб побачити 8000 статуй Будди.

Невелике містечко Піндая, що розташоване на південному заході штату Шан, так і залишилося б непоміченим, якби не печери. Це місце паломництва буддистів дуже цікаве і для туристів. Під землею зберігаються 8000 статуй Будди, а на вході в печеру височіє 15-метрова статуя, яку у 1100 році поставив цар Алаунсітху.

Статуї опинились у підземеллі не випадково — їх тут зібрали шанці, які побоювались вторгнення ворога. Сама печера теж справляє незабутнє враження: сходові галереї, розмаїття золотих ступ, лабіринт, печери зі сталактитами та підземними озерами — усе це звучить як сюжет пригодницького роману.

Печери Піндая — лабіринти під землею і 8000 статуй Будди